mur z boniówki

Kamień jest świetnym materiałem wykończeniowym. Elewacje z kamienia ozdabiają budynek, są również dobrym zabezpieczeniem ścian. Piaskowiec, z którego można zrobić trwałą i estetyczną elewację, z całą pewnością nada domowi niepowtarzalnego charakteru. Jedną z możliwych form płytek elewacyjnych z kamienia jest boniówka.

Co to jest boniówka?

Boniówka jest jedną z form płytki kamiennej, która może być używana do eleganckiego wykończenia elewacji budynku. Charakteryzuje się równo ciętym tyłem, który zapewnia precyzyjną dokładność przylegania elementów elewacji do ścian budynku. Tego rodzaju płytka posiada cięte brzegi o jednakowym wymiarze, które z kolei pozwalają na łatwe układanie płytek elewacji z kamienia. Co odróżnia ją od innych form to przód, w którym zachowano naturalnie odłupany kamień. Dzięki temu boniówka jest właśnie tak atrakcyjna, gdyż pozwala na szybkie i sprawne ułożenie elewacji z piaskowca, jednocześnie pozwalając na utrzymanie indywidualnego charakteru kamienia łupanego.

Jak układać boniówkę?

Boniowanie budynku to nic innego niż opaska ułożona z kamienia utrzymanego w formie boniówki. Tego rodzaju pracę możesz wykonać samodzielnie, nie jest to zbyt skomplikowane. Boniówkę układa się od dołu, regularny kształt płytek umożliwia szybką i sprawną pracę, co znakomicie skraca czas wykonywania wszystkich czynności niezbędnych do stworzenia eleganckiego boniowania domu. Kamień na elewację mocuje się przy pomocy odpowiedniego kleju, przy czym ważne jest, by nie ubrudzić boniowanego frontu płytki kamiennej, gdyż ewentualne czyszczenie jest niezwykle pracochłonnym zajęciem.

Wykonana z boniówki piaskowca elewacja będzie nie tylko dobrze się prezentować, ale zapewni dodatkową ochronę zewnętrznych ścian budynku. Dobrej jakości piaskowiec Długopole to przede wszystkim gwarancja długotrwałego użytkowania, gdyż ta odmiana skały posiada bardzo dobre właściwości, które jeszcze możesz wzmocnić wykonując impregnację.

Boniówka będzie bardzo efektownym wykończeniem każdego budynku. Jej wykonanie nie jest procesem skomplikowanym, dlatego też łatwym do wykonania samodzielnie. Radość z własnoręcznie wykonanej pracy i możliwość pochwalenia się przed rodziną i znajomym takim właśnie osiągnięciem będzie z całą pewnością najlepszą nagrodą.

mur z boniówki

bonówka z piaskowca

ogrodzenie z boniówki

boniówka na ogrodzeniu

element elewacji z boniówki

okno piwniczne z boniówki

boniówka z fugą

podmórówka z boniówki

 boniówka - okładzina murowa z piaskowca 1

kominek z boniówki