elewacja budynku z kamienia warszawa

Kamień jest budulcem świetnie nadającym się na wykonywanie eleganckich elewacji. Tym prostym sposobem możesz upiększyć swój dom, nadając mu indywidualnego charakteru. W jaki sposób dobrać materiał i przeprowadzić wszystkie prace? Wbrew pozorom nie jest to zadanie zbyt skomplikowane.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego materiału. Kamień elewacyjny może być różnego pochodzenia. Najtwardszym jest granit, ale piaskowiec nadaje się równie dobrze, gdyż posiada prawie te same właściwości techniczne, a o wiele bardziej zróżnicowana kolorystyka pozwala na osiągnięcie bardzo interesujących efektów końcowych. Jeśli zakupisz odpowiedni kamień łupkowy, elewacja będzie przyciągała wzrok i jednocześnie dobrze chroniła powierzchnię. Piaskowiec Długopole odznacza się najlepszymi parametrami technicznymi spośród piaskowców oferowanych w naszym kraju, warto zatem rozważyć zakup właśnie tej odmiany piaskowca. Jego dodatkową zaletą jest elegancki wygląd, który zachowuje długo w niezmienionej postaci.

Elewacja z piaskowca – montaż

Przygotowanie elewacji do montażu kamienia elewacyjnego nie jest czynnością skomplikowaną, musisz po prostu powierzchnię wyczyścić z wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości. Staranne usunięcie kurzu i innych zanieczyszczeń pozwoli na stworzenie dobrej i trwałej elewacji z piaskowca, która będzie dobrze chronić powierzchnię ściany i jednocześnie zapewniać estetyczne doznania. Tak przygotowane podłoże może być użyte do prawidłowego położenia kamienia elewacyjnego.

Zaczynamy pracę

Pracę montażu elewacji z piaskowca należy wykonywać od dołu, starannie pokrywając części kamieni elewacyjnych specjalnym klejem, który zakupisz bez większego trudu w każdym sklepie oferującym materiały budowlane. Przy nakładaniu kleju musisz bardzo ostrożnie postępować tak, by nie doszło do zabrudzenia zewnętrznej powierzchni kamienia, gdyż takie zabrudzenie będzie bardzo trudne do usunięcia i znacznie wydłuży czas wykonywanej pracy. Warto zatem zachować ostrożność i zrezygnować z pośpiechu, który w tym wypadku zamiast skracać może znacząco wydłużyć czas wykonywanych prac.
Po zakończonej pracy należy jeszcze raz wykonać zabieg czyszczący. Czynność tę musisz przeprowadzić dwukrotnie – najpierw na sucho, potem na mokro. Wówczas osiągniesz pożądany efekt – elewacja z piaskowca nie tylko będzie prezentowała się elegancko, ale zarazem stworzy dodatkową ochronę ścian budynku.

 

elewacja z kamienia - piaskowca

schody i elewacja z piaskowca

okno okrągłe elewacja z piaskowca

budynek elewacja kamienna