kute ogrodzenie i mur z piaskowca

Kamień w ogrodzie przywykliśmy zazwyczaj kojarzyć z dwoma zastosowaniami. Przede wszystkim są to ogródki skalne, w drugiej kolejności przychodzą na myśl ścieżki wykonane z kamienia. Takie podejście do tej kwestii jest jednak zbyt wąskie i mocno upraszczające. Kamień w ogrodzie może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Oto kilka możliwych zastosowań.

Meble ogrodowe, ze szczególnym uwzględnieniem ławek i stołów. Wykonane z piaskowca meble będą cechowały się trwałością i elegancją. Kamienny stół lub ławka nie tylko dobrze znoszą szkodliwy dla innych materiałów wpływ czynników atmosferycznych, ale również z powodzeniem pełnią funkcję ozdobną w ogrodzie, doskonale komponując się z innymi roślinami lub elementami wyposażenia ogrodu.

Piaskowiec w ogrodzie

Wszelkiego rodzaju donice kwiatowe wykonane z piaskowca również będą wspaniałym dodatkiem do eleganckiego ogrodu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest on urządzony. Wszelkie możliwe kształty i kolory dostępnych na rynku kamiennych donic znacznie ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie, gdyż umożliwiają dopasowanie do każdego rodzaju aranżacji ogrodowej.

Piaskowiec w ogrodzie – zobacz nasze realizacje.

Jednym z najczęstszych aktywności w ogrodzie jest grillowanie. Dobrym pomysłem jest więc zadbanie o to, by miejsce przyrządzania jedzenia odznaczało się pięknym wyglądem, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności, która pozwoli na wygodną obsługę w trakcie imprezy. Wykonane z piaskowca grille lub kominki ogrodowe poza wspomnianymi wyżej właściwościami odznaczają się również trwałością, dzięki której posłużą przez długi czas.

donice z piaskowca

Kamień świetnie nadaje się również na opaski przybrzeżne otaczające zbiorniki wodne. Piaskowiec łupany stworzy piękne otoczenie oczek wodnych i stawów. Do basenów ogrodowych z kolei najlepszym rozwiązaniem będzie piaskowiec szlifowany tworzący piękne obrzeża, który nadają wyjątkowo eleganckiego charakteru całości.

Piaskowiec świetnie nadaje się do wykorzystania jako budulec wszelkiego rodzaju ozdób, które będą stanowiły odpowiednie uzupełnienie aranżacji ogrodu. Koła młyńskie, studnie, inne elementy tego rodzaju z cała pewnością będą w stanie stworzyć odpowiednie uzupełnienie roślinności w ogrodzie.

Niezależnie od tego, na jaką formę obecności kamienia zdecydujemy się we własnym ogrodzie, warto pamiętać o tym, jakie właściwości posiada piaskowiec, który bardzo dobrze prezentuje się w otoczeniu terenów zielonych.

 

ozdobna łupanka z piaskowca10

Boniówka - płytka okładzinowa z piaskowca 2

ogrodzenie z piaskowca łuapnego

 

kamien łupany zastosowanie przy budowie ogrodzenia

bruk nad basenemkostka kamiennabruk z piaskowcabruk z piaskowcaaleja z kamienną kostką brukowąbruk kamiennybruk z piaskowca6donica z kamieniaławy kamienneławka wkoło drzewafontanna z piaskowcadonica kamienna z piaskowcadonice kamienne w ogrodziebasen z piaskowcabrzeg basenu z kamieniadonica z piaskowca