Ogrodzenie wykonane z kamienia jest zarówno trwałe jak i eleganckie. Stawiając ogrodzenie z piaskowca uzyskasz piękne otoczenie swojej posesji. Własnoręcznie zbudowane kamienne ogrodzenie z całą pewnością będzie powodem do dumy. W jaki sposób przeprowadzić wszelkie konieczne prace?

Pierwszym etapem tworzenia ogrodzenia z piaskowca jest odpowiednie przygotowanie terenu i określenie rodzaju i ilości potrzebnych do tej budowy materiałów. Te liczby są ściśle związane z długością i wysokością planowanego muru. Ważne jest oczywiście również określenie sposobu wykonania. W tym artykule pokażemy jak wykonać ogrodzenie z piaskowca przy użyciu okładziny murowej z kamienia łupanego.

Pracę w terenie należy rozpocząć od wytyczenia przebiegu muru i stworzenia fundamentu. Wykop wykonany w tym celu powinien liczyć od 0,5 do 1,2 metra, głębokość zależy od przewidywanej wysokości, im będzie większa tym fundament musi być głębszy. Szerokość fundamentu powinna być jakieś 5 centymetrów mniejsza od szerokości muru. Zalecane jest dozbrojenie fundamentu, jak również zabezpieczenie wierzchu papą lub folią izolacyjną.

Ogrodzenie z piaskowca proponujemy wykonać jako dwie warstwy lica, między którymi znajdzie się wypełnienie. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie tworząc trwały i elegancko prezentujący się mur. Poszczególne warstwy powinieneś układać niezwykle starannie, dokładnie wypełniając łączenia. Pośpiech nie jest w tym wypadku wskazany, najlepszym rozwiązaniem jest układanie jednej warstwy piaskowca dziennie, co pozwoli na lepsze związanie kamienia zaprawą.

Kiedy układany mur z piaskowca osiągnie pożądaną wysokość, należy wypełnić przestrzeń pomiędzy obiema warstwami pośledniejszym kamieniem i zaprawą. Cała praca powinna być ostrożnie wykonana, by nie nastąpiło uszkodzenie postawionych ścian. Po wypełnieniu ogrodzenie z piaskowca powinno się zakończyć odpowiednim daszkiem.

Ostatnią fazą pracy nad ogrodzeniem z piaskowca powinna być impregnacja. Czynność ta pozwoli na dłuższe cieszenie się pięknym i trwałym kamieniem, będącym prawdziwą ozdobą posesji. Odpowiednie płyny do impregnacji możesz z łatwością kupić w dowolnym sklepie z materiałami budowlanymi. W ten prosty sposób wzmocnisz piaskowiec, pozwalając mu dłużej zachować piękny wygląd i dobre parametry techniczne.

boniówka - okładzina murowa z piaskowca 5 ogrodzenie z boniówki bonówka z piaskowca mur z boniówki ogrodzenie z kamienia łupanego frafment muru ogrodzenia z piaskowca łuapnego ogrodzenie z piaskowca łuapnego brama z piaskowca ogrodzenie z piaskowca dziedziniec wraz z ogrodzeniem z piaskowca ogrodzenie z piaskowca - murek ogrodzenie z piaskowca żółtego brama z piaskowca kamien łupany zastosowanie przy budowie ogrodzenia ogrodzenie z kamienia łupanego mur z płyt piaskowca drewniany płot z piaskowca kute ogrodzenie i mur z piaskowca łupanka z piaskowca ozdobny mur - ogrodzenie z piaskowca