parapet z piaskowca szlifowany na wysoki połysk - żółty

Parapety kamienne cieszą się niezmienną popularnością wśród osób budujących lub remontujących swoje domy. Parapety wykonane z tego rodzaju materiału swoje powodzenie zawdzięczają przede wszystkim eleganckiemu wyglądowi, nie jest to jednak jedyny czynnik, jaki biorą pod uwagę osoby decydujące się na zakup. Poznaj wszystkie zalety parapetów z piaskowca.

Elegancja

Jak powszechnie wiadomo, walor estetyczny decyduje o pierwszym wrażeniu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że parapet z piaskowca jest eleganckim elementem wykończenia wnętrz. Wykonany z kamienia parapet prezentuje się bardzo estetycznie, dzięki czemu sprawdza się w każdym rodzaju aranżacji wnętrz, zarówno tych utrzymanych w tradycyjnym stylu jak i tych nowocześnie urządzonych.

parapet z piaskowca - naturalnego zółtego

Trwałość piaskowca

Parapety z piaskowca charakteryzują się dużą trwałością, są szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, mogące nastąpić w trakcie codziennego użytkowania. Piaskowiec jest wytrzymałą skałą, dlatego też sprawdzi się znakomicie jako element umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Cechy kamienia powodują, że z wiekiem nie ulega on zniszczeniu, czego nie można powiedzieć o innych popularnych materiałach, z jakiego wykonane są parapety.

Łatwość utrzymania

Dobrze wykonane parapety z piaskowca są takim elementem wystroju wnętrza, który pozostaje niezwykle łatwy do utrzymania w czystości. W przeciwieństwie do innych materiałów nie wymaga malowania, zalecamy jednak wykonanie impregnacji, która przedłuży żywotność i piękny wygląd parapetu. Sam proces czyszczenia przebiega szybko i sprawnie, nie ma też konieczności używania specjalistycznych środków bądź narzędzi.

Cena parapetu z piaskowca

Ogromnie ważnym czynnikiem jest również cena. Parapet z kamienia to bardzo opłacalna inwestycja na długi okres czasu. Stosunek jakości do ceny powinno się brać pod uwagę w perspektywie trzydziestu lub więcej lat. Z takiego punktu widzenia montaż parapetu z piaskowca jest bardzo opłacalny, gdyż przez dziesięciolecia nie ma konieczności wymiany parapetu, niezależnie od tego, czy został on zamontowany wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

rodzaje parapetów z piaskowcaparapet z piaskowca zewnętrznyzewnętrzny parapet z piaskowcaparapet z kamienia naturalnego - piaskowca parapet z piaskowca wewnątrz

Parapety z piaskowca są zatem najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie elegancję i trwałość w atrakcyjnej cenie. Najbardziej atrakcyjne cenowo oferty można znaleźć bezpośrednio u producenta. Każda kopalnia piaskowca prowadzi sprzedaż bezpośrednią, dlatego też warto uważnie sprawdzić wszelkie dostępne propozycje.