posadzka z piaskowca

Wśród wielu materiałów, z których wykonywane są posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych bądź innego przeznaczenia, wciąż popularnym wśród nabywców pozostaje kamień. Podłogi wyłożone kamieniem odznaczają się trwałością i estetycznym wyglądem. W jaki sposób wybrać najbardziej odpowiedni kamień do wykończenia posadzki w domu? Oto garść praktycznych porad.

Na dzisiejszym rynku materiałów budowlanych istnieje szeroki wybór kamieni, z których możesz wykonać podłogi w pomieszczeniach swojego domu. W trakcie podejmowania decyzji o wyborze konkretnego rodzaju należy przede wszystkim określić własne potrzeby, między innymi biorąc pod uwagę natężenie ruchu. Zasada jest prosta – im większy ruch tym kamień musi być twardszy, gdyż musi być odporny na ścieranie.

Najtwardszym z kamieni jest granit, niektóre z marmurów też posiadają podobne właściwości. Bardzo dobrym rozwiązaniem są podłogi wykonane z piaskowca gdyż będą odpowiednie, jeśli tylko zostaną przygotowane we właściwy sposób. W miejscach bardziej narażonych na ścieranie warto rozważyć pokrycie podłogi z kamienia warstwą szkła wodnego, które pokryje powierzchnię posadzki, zapewniając większą trwałość.

Posadzka z piaskowca – właściwości

Posadzka z piaskowca będzie nie tylko trwała, ale również estetyczna. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału budowlanego możesz cieszyć się eleganckim wnętrzem niezależnie od tego, w jakiego rodzaju aranżacji będzie utrzymane pomieszczenie. Kamień, niezależnie od rodzaju wykończenia, umożliwia osiągnięcie bardzo ciekawych efektów estetycznych, które będą stanowiły dobrą podstawę do tworzenia nietuzinkowych wnętrz.

Trwałość i estetyka to nie jedyne korzyści wynikające z posiadania posadzek z piaskowca. Piaskowiec jest także łatwy do utrzymania na pożądanym stopniu czystości. Woda z dodatkiem delikatnego detergentu będzie wystarczająca do tego, by wykonać niezbędne czynności porządkowe, a tym samym nawet znacząco skrócić czas poświęcany na wykonanie codziennych domowych obowiązków.

Podłogi wykonane przy użyciu piaskowca są również dobrym rozwiązaniem dla osób chcących zamontować ogrzewanie podłogowe, które pozwala na prawidłowe ogrzanie pomieszczeń, jednocześnie dając wolną przestrzeń przez eliminację grzejników. To rozwiązanie sprawdzi się zatem w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach.

Piaskowiec może być polerowany bądź płomieniowany, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiedni do własnych potrzeb.