nagrobek z piaskowca

Nagrobek jest formą uczczenia pamięci po osobie zmarłej. Zazwyczaj wykonuje się je z kamienia, gdyż jest to najbardziej trwały budulec. Wśród wielu rodzajów skał dostępnych na rynku trudno jest wybrać tę odpowiednią. Nagrobek z piaskowca jest trwałym i zarazem eleganckim rozwiązaniem, powoli wracającym do popularności w naszym kraju. Dlaczego warto wybrać piaskowiec jako budulec użyty do wzniesienia nagrobka?

Piaskowiec to skała na tyle twarda, by była odporna na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych i jednocześnie na tyle miękka, by z łatwością tworzyć z niej nawet najbardziej wymyślne kształty, zarówno na prostej nagrobnej płycie jak i do stworzenia osobnych figur. Wszechstronność zastosowania sprawia, że jest to bardzo dobry wybór pod wieloma względami. Jakie zalety posiada nagrobek z piaskowca?

Wybierając nagrobek przede wszystkim koncentrujesz się na jego wyglądzie, gdyż pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Pod tym względem piaskowiec jest świetnym wyborem, gdyż jego żółta barwa odznacza się na tle wszechobecnych granitów. Skała ta bardzo często posiada również ciekawe żyłki, co podnosi jej wartość estetyczną w sposób znaczący.

Innym ważnym elementem, na który zwraca się szczególną uwagę w chwili podejmowania decyzji o zakupie konkretnego materiału na nagrobek, jest jego wytrzymałość. Piaskowiec Długopole nie różni się pod tym względem od granitu, dlatego też jest często wybierany jako kamień nagrobny.

Konserwacja nagrobka z piaskowca

Kamień nagrobny jest narażony na ciągły wpływ czynników atmosferycznych, dlatego też warto o niego zadbać w odpowiedni sposób, dzięki czemu możesz cieszyć się jego eleganckim wyglądem przez długi czas.

Nowy nagrobek z piaskowca powinieneś pokryć odpowiednią warstwą ochronną, co możesz zrobić samodzielnie, nakładając odpowiedni impregnat przy pomocy pędzla. W ten prosty sposób zabezpieczysz powierzchnię swojego kamienia. Pamiętaj przy tym, że czynność tę należy powtarzać przynajmniej raz w roku. Ewentualne zabrudzenia, powstałe na powierzchni nagrobka z piaskowca, usuniesz z łatwością przy pomocy wilgotnej szmatki.

Nagrobek z piaskowca Długopole to świetny wybór dla wszystkich osób szukających nietuzinkowego kamienia nagrobnego dla swoich bliskich.