Fasady i elewacje z piaskowca

Płytki elewacyjne z piaskowca to wyjątkowa, trwała i oryginalna ozdoba budynków. Kamień elewacyjny z piaskowca może mieć rozmaite rodzaje wykończenia oraz różne odcienie. Elewacja z piaskowca nadaje budynkowi niepowtarzalny, luksusowy charakter.

 

Elewacja z piaskowca

Wiemy doskonale jak ciężko jest dobrać odpowiedni kamień elewacyjny w taki sposób, aby był zarówno elegancki i stylowy, jak i trwały oraz odporny na działanie czynników atmosferycznych. Połączenie tych cech jest rzadkie, ale spotykane. Proponujemy Państwu nowoczesne płytki elewacyjne, dzięki którym możliwe będzie wykończenie elewacji każdego budynku. To estetyka i precyzja wykonania oraz najwyższa trwałość, czyli atuty, których szuka każdy klient. Z pewnością w naszej ofercie znajdą Państwo produkty idealnie pasujące do Państwa domu.

PŁYTKI ELEWACYJNE Z PIASKOWCA

Aby wykonać efektowne fasady i elewacje niezbędny jest najlepszy kamień ozdobny. Najlepszym materiałem do wykonania fasady – elewacji jest płytka z piaskowca.  Dzięki płytkom z piaskowca tworzenie oryginalnego projektu fasady – elewacji jest o wiele prostsze. Zapewniamy, że wykorzystanie naszych płyt na elewacje, pozwala na zachwycające udekorowanie zewnętrznych ścian budynków, jednocześnie nadając im nowoczesne i prestiżowy charakter. Reprezentacyjny kamień dekoracyjny w Piasmar to z pewnością idealna propozycja dla klientów poszukujących najlepszych produktów na rynku.

Wykonujemy płyty na elewacje różnych grubości, począwszy od grubości 1,5 cm ( które przykleja się bezpośrednio do styropianu ), poprzez 2 cm, 3 cm, 4 cm i tak dalej każdą grubość.

 

Elewacja - fasada z kamienia

Asortyment wyrobów z kamienia naturalnego, łupanego na elewacje, fasady i ściany z piaskowca Długopole jest bardzo szeroki.

Proponujemy okładzinę murową, boniówkę lub łupankę idealne na elewacje i fasady z kamienia naturalnego.
Okładzina murowa kamień łupany:
– nieregularne kawałki piaskowca, z każdej strony łupane
– grubość od 8 do 15 cm
– 1 tona = ca od 2 do 5 m2
– pakowany na palecie, 1 pal. = ca 1,3 tony

Boniówka:
– płyty jednakowej wielkości
– przód boniowany (łupany i obity po obwodzie), tył i krawędzie: cięte
– grubość ca 3-5 cm
– standardowe wymiary: 10×20 cm oraz 14×30 cm, inny wymiar: na zamówienie

Łupanka:

– płytki/paski różnej długości
– przód i tył: łupane
– krawędzie po wysokości: łupane, krawędzie po długości: cięte
– grubość ca 1,5-3 cm
– wysokość 4 cm, inny wymiar: na zamówienie

Kamień naturalny na elewacje i fasady - zalety

Elewacja lub fasada z kamienia naturalnego ma wiele zalet. Ze względu na unikalne wzory i kolory, budynek z elewacją kamienną będzie wyróżniał się spośród innych. Właśnie unikalność kamienia jest doceniana poprzez architektów i nie tylko. Nasze okładziny z piaskowca mają różnorodne odcienie i kształty co powoduje, że budynek z elewacją z piaskowca uzyskuje prestiżowy i elegancki wygląd!

Kolejną niesłychanie ważną zaletą elewacji lub fasady z kamienia naturalnego jest jej trwałość w porównaniu ze standardową elewacją/fasadą wykonaną z tynku. Elewacje z kamienia wytrzymują nawet kilkaset lat. Elewacje z kamienia można stosować jedynie na części budynku. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości podkreślenia lub ukrycia pewnych detali architektonicznych.

 

Chętnie pomożemy w realizacji Twojego pomysłu z zastosowaniem piaskowca!

Chcesz zrealizować pomysł na wykonanie aranżacji lub przedmiotu z piaskowca? Chętnie porozmawiamy na ten temat!

Zadzwoń do nas!

+48 74 816-01-67

Kontakt z nami

Zakład Przerobu Kamienia
Dział Zbytu 

Szklary – Huta 3
(koło Ząbkowic Śląskich)

tel: +48 74 816-01-67
fax: +48 74 815-52-11

biuro@piasmar.com

Nawiguj do Szklary – Huta

 

Kontakt z nami

 Kopalnia piaskowca „Długopole”

Długopole Górne 114a

tel-fax: +48 74 813-98-69

Nawiguj do kopalni Długopole

 

Dane firmy

PIASMAR Sp. j.
Zbigniew i Ryszard Więcławek

ul. Konopnickiej 4
57-500 Bystrzyca Kłodzka
NIP: PL 883-000-21-04
Polska – Dolny Śląsk

Formularz kontaktowy